Kayseri Danışmanlık, 0 352 247 61 00 , Ce Belgesi Kayseri, iso 9001 Kayseri, iso 14001 Kayseri, iso 22000 Kayseri, iso 13485 Kayseri, OHSAS 18001 Kayseri , HACCP Belgesi Kayseri , BRC Belgesi Kayseri , IFS Belgesi Kayseri , Helal Belgesi Kayseri , iso Belgesi Danışmanlık , iso belgesi , iso Danışmanlık , Danışmanlık Kayseri , Kayseri Danışmanlık

TSE Belgesi Kayseri Danışmanlık

TSE Belgesi Kayseri Danışmanlık

TSE Uygunluk Belgesi

tse-belgesi-kayseri

TSE Belgesi – TSE Sertifikası – TSE Belgesi Kayseri Danışmanlık

“Türk Standartlar Enstitüsü 1964 senesinde uygulamaya koyduğu “Standartlara Uygunluk Belgelendirmesi (TSE Markasını Kullanma Hakkı ‘nın verilmesi)” ile ürün belgelendirmesini başlatmıştır. Bu uygulama ile başlangıçta üreticilerde standartlara uygun ve kalite seviyesi yüksek mal üretme şuurunun yerleştirilmesi, yaygınlaştırılması amaçlanmış, tüketicilerin can ve mal güvenliklerinin korunması sağlanmıştır. “

TSE Uygunluk Belgesi ; Türk Standardı bulunan konularda, İmalata Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmış firmaların söz konusu ürünlerinin ilgili Türk Standardına uygunluğunu belirten ve aktedilen sözleşme ile TSE Markası kullanma hakkı verilen firma adına düzenlenen ve üzerinde TSE Markası kullanılacak ürünlerin ticari Markası, cinsi, sınıfı, tipi ve türünü belirten, geçerlilik süresi bir yıl olan belgedir.

TSE Markası / TSE Belgesi ; ürünlerin üzerine veya ambalajlarına iliştirilen ilgili Türk Standardına uygun olarak imal edilip piyasaya sunulması için gereklilikleri yerine getirdiğini gösteren belgedir.

TSE Belgesi Almak için  Gerekli Belgeler

  1. Başvuru sahibi kuruluşun yasal statüsünü gösteren resmi bir belge. (Noter tasdikli)
  2. Başvuru sahibi kuruluşu temsil ve ilzama yetkili olan kişinin/kişilerin imza sirküleri (Noter tasdikli)
  3. Marka tescil belgesi. (Ürün ve/veya ambalajı üzerinde kullanıldığı şekilde)
  4. Başvuru sahibi kuruluş ile üretici kuruluş birbirinden farklı ise, aralarında yapılan sözleşme.

TSE ilk başlangıçta amacı üretim firmalarına standartlara uygun ve kalite seviyesi yüksek mal üretme bilincinin yerleştirilmesi ve yaygınlaştırılması amaçlanmış ve  tüketicilerin can ve mal güvenliklerinin korunması sağlanmıştır.

TSE Hizmetleri

  • Üretim Yerlerinin Belgelendirilmesi
  • Ürünlerin Belgelendirilmesi
  • Hizmet Yerlerinin Belgelendirilmesi
  • Laboratuvarların Belgelendirilmesi
  • Karayolu  ile Tehlikeli Taşıyan Araçların Belgelendirilmesi

 

TSE Belgesi / TSE Markası  hakkında detaylı bilgi almak için bizlerle irtibata geçiniz