Kayseri Danışmanlık, 0 352 247 61 00 , Ce Belgesi Kayseri, iso 9001 Kayseri, iso 14001 Kayseri, iso 22000 Kayseri, iso 13485 Kayseri, OHSAS 18001 Kayseri , HACCP Belgesi Kayseri , BRC Belgesi Kayseri , IFS Belgesi Kayseri , Helal Belgesi Kayseri , iso Belgesi Danışmanlık , iso belgesi , iso Danışmanlık , Danışmanlık Kayseri , Kayseri Danışmanlık

OHSAS 18001 Kayseri Danışmanlık

OHSAS 18001 Kayseri Danışmanlık

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi –  İSGYS :  iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerinin kuruluşların genel stratejileri ile uyumlu olarak sistematik bir şekilde ele alınıp sürekli iyileştirme yaklaşımı çerçevesinde çözümlenmesi sağlayan bir sistemdir.

OHSAS 18001 Standardı ile iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili oluşabilecek kazaları , zararları , riskleri vb. nedenleri önlemek için oluşturulan bir uluslararası standarttır. Kuruluşların OHSAS 18001 Standardını uygulaması ile OHSAS 18001 Belgesi / OHSAS 18001 Sertifikası verilir . OHSAS 18001 Belgesi / OHSAS 18001 Sertifikası danışmanlık hizmeti için bizlerle irtibata geçip sorularınızı cevaplayabilirsiniz.

Ülkemizde İSG – İş Sağlığı ve Güvenliği faaliyetleri kişisel koruyucuların kullanımını çağrıştırmakta ve geleneksel olarak ayrıca yapılması gereken iş olarak algılanmaktadır. İSG Yönetim Sistemi ile çalışanlar, yönetenler ve denetleyenlerin rol ve sorumlulukları açık hale getirilerek çalışanların katılımını sağlayacaktır.

Bu sistemle, çalışanlar, İSG risklerinin belirlendiği ve önlemlerle asgari seviyeye indirildiği, yasalar uyan, hedeflerin yönetim programları ile hayata geçirildiği,uygun İSG eğitimlerinin uygun kişilere verildiği, acil durumlara hazır, performansını izleyen, izleme sonuçlarını iyileştirme faaliyetlerini başlatmak için kullanan, faaliyetlerini denetleyen, yaptıklarını gözden geçiren ve dokümante eden bir kuruluşta İSG faaliyetlerine gereken önemi veren bir sistemin parçası olacaklardır.

ohsas-18001-is-sagligi-ve-guvenligi

OHSAS 18001 Belgesi -OHSAS 18001 Sertifikası – OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi


Neden OHSAS 18001 ? 

  • İSG çalışmalarını diğer faaliyetlere entegre ederek kaynakların korunmasını sağlamak
  • Yönetimin taahhüdünün sağlandığını göstermek
  • Motivasyon ve katılımı arttırmak
  • Karlılığı arttırmak
  • Ulusal yasa ve dünya standardlarına uyum süresini ve maliyetini azaltmak
  • Paydaşların istek ve beklentilerini karşılayarak rekabeti arttırmak
  • Kuruluşlar tarafından sürdürülmekte olan İSG faaliyetlerinin sistematik olarak yayılımını sağlamak için bu sistem uygulanmalıdır.

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ile İlgili Bazı Terimler 

KAZA: Ölüme, hastalığa, yaralanmaya, hasara neden olan  olaylara denir.

ZARAR: İnsanların yaralanması veya hastalanması, malın, çalışılan yerde hasar oluşması , görmesi veya bunların birlikte gerçekleşmesine neden olan durumlara denir.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ: İnsanların refahını etkileyen faktörler veya zarar görmeleri önlemek için oluşturulan faktörlere denilir.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ: Kuruluşun faaliyetleri ile ilgili İSG riskleri yönetimin kolaylaştıran, tüm yönetim sisteminin bir parçasıdır. Bu kuruluş yapısını, faaliyet planlarını, sorumlulukları, deneyimleri, prosesleri,prosedürleri ve kuruluşun İSG politikasının geliştirilmesi, uygulanması, iyileştirilmesi, başarılması, gözden geçirilmesi ve sürdürülmesi için kaynakları kapsar.

RİSK DEĞERLENDİRMESİ: Tüm süreçlerde , riskin büyüklüğünü tahmin etmek ve riske tahammül edilip edilemeyeceğine karar verilmesine denir.

OHSAS 18001 Belgesi / OHSAS 18001 Sertifikası hakkında tüm merak ettikleriniz için Kayseri Danışmanlık ile irtibata geçebilirsiniz…