Kayseri Danışmanlık, 0 352 247 61 00 , Ce Belgesi Kayseri, iso 9001 Kayseri, iso 14001 Kayseri, iso 22000 Kayseri, iso 13485 Kayseri, OHSAS 18001 Kayseri , HACCP Belgesi Kayseri , BRC Belgesi Kayseri , IFS Belgesi Kayseri , Helal Belgesi Kayseri , iso Belgesi Danışmanlık , iso belgesi , iso Danışmanlık , Danışmanlık Kayseri , Kayseri Danışmanlık

Helal Belgesi Kayseri Danışmanlık

Helal Belgesi Kayseri Danışmanlık

helal belgesi

Helal Belgesi Kayseri Danışmanlık – Helal Sertifikası Kayseri Danışmanlık

Helal Belgesi Nedir ?

Helal Sertifikası ; Müslüman toplulukların bulunduğu ülkelerde  haram olmayan (İslami dine göre yasak olmayan) ürünlere verilen belgeye denir. Müşterileri açısından Müslüman ve Müslüman olmayan ülke üreticisi ve ihracatçısı ürünlerine Helal Etiketi ‘ni ( Helal Sertifikası / Helal Belgesi ) elde etmek yoluna gitmektedir.

Helal Belgesi amacı üretilecek ürünlerin ham maddesinden , ambalajına kadar ürün ile temas eden tüm ürünlerin İslami kurallara uygun olarak üretilip üretilmediğinin belirtilmesini sağlar. 

Helal Belgesi / Helal Sertifikası almanın faydası ; Müslüman kişiler açısından ürünlerinize olan talep değerini değiştirir. Müslüman bir kişi İslami dini kurallarına karşı olan bir ürünü tüketmek veya kullanmak istemeyeceği için o ürünleri almaz bu sebeple ürünlerin Helal olup olmadığının belirtilmesi gerekir.

İhraç ürünlerimiz söz konusu sertifikanın yokluğunda Müslüman tüketiciler nazarında geri plana düşebilmekte ve ürünlerimizin helal olmadığı gibi bir yanlış algılama nedeniyle rekabet etmekte zorlanmaktadır.

Helal Belgesi hakkında detaylı bilgi almak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz…