Kayseri Danışmanlık, 0 352 247 61 00 , Ce Belgesi Kayseri, iso 9001 Kayseri, iso 14001 Kayseri, iso 22000 Kayseri, iso 13485 Kayseri, OHSAS 18001 Kayseri , HACCP Belgesi Kayseri , BRC Belgesi Kayseri , IFS Belgesi Kayseri , Helal Belgesi Kayseri , iso Belgesi Danışmanlık , iso belgesi , iso Danışmanlık , Danışmanlık Kayseri , Kayseri Danışmanlık

HACCP Belgesi Kayseri Danışmanlık

HACCP Belgesi Kayseri Danışmanlık

HACCP  Nedir ?

haccp-sertifikasi

Haccp Sertifikası – Haccp Belgesi – Haccp Sistemi – Kayseri Danışmanlık

HACCP ; Hazard Analysis and Critical Control Point – Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları kelimesinin kısaltmasından oluşur.  HACCP;  gıda zincirinde ham madde üretiminden , gıda hazırlama, işleme, ambalajlama, depolama ve nakliye gibi gıda ile ilgili tüm aşamaların henüz oluşmadan önleyen, korunmasını sağlayarak  güvenilir gıdaların üretilerek tüketicilere / müşterilere  sunulması sağlayan bir sistemdir. HACCP Sistemi ‘nin uygulanması ile kuruluşlara HACCP Belgesi / HACCP Sertifikası verilir. 

HACCP Belgesi / HACCP Sertifikası  olan kuruluşlar ürünlerinin gıda güvenliğini sağlamış olurlar , rakiplerinden 1- 0 öne geçmiş olurlar , yasal gereklilikleri yerine getirmiş olurlar , yani HACCP Sistemi ‘ni uygulayan firmalar / kuruluşlar için bir çok yararı vardır.

HACCP gıda güvenliğinde sistematik yaklaşım sağlayan bir standarttır. Ürünün güvensiz olmasına neden olan veya olabilecek biyolojik, kimyasal vb. tüm tehlikeleri / riskleri tanımlayan ve önlemler almayı sağlar.  HACCP ile üretim alanında kontrol ve tehlikeleri önlemek amacıyla tüm süreçlerin tanımlanması ve yöntemlerin belirlenmesi gerekir.

Tüm sistemler gibi, HACCP ’de; disiplinli çalışma alanına yayılmış bir uygulamadır. Üretim, mikrobiyoloji, kimya,veterinerlik, ilaç, halk sağlığı, çevre sağlığı,mühendislik, gıda teknolojisi gibi bilim dallarının bir arada çalışmasını gerektirir.

HACCP Sertifikası ile ilgili tüm sorularınız için ve HACCP Belgesi Danışmanlık hizmeti için Kayseri Danışmanlık ile irtibata geçebilirsiniz…